IM02BH3R9H
Vishay Dale
Product No:
IM02BH3R9H
Description:
FIXED IND 3.9UH 250MA 1 OHM TH
Features -
Q @ Freq 45 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 3.9 µH
Product Status Obsolete
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Current Rating (Amps) 250 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 80MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz