IM02MA221K
Vishay Dale
Product No:
IM02MA221K
Description:
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM TH
Features -
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 220 µH
Product Status Obsolete
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 21Ohm Max
Current Rating (Amps) 52 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 9MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz