IM02RU240J
Vishay Dale
Product No:
IM02RU240J
Description:
FIXED IND 24UH TH
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 24 µH
Product Status Obsolete
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz