IM04SH111J
Vishay Dale
Product No:
IM04SH111J
Description:
FIXED IND 110UH 128MA 4.9 OHM TH
Features -
Q @ Freq 60 @ 790kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 110 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
DC Resistance (DCR) 4.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 128 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 8.9MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz