IM04ST360J
Vishay Dale
Product No:
IM04ST360J
Description:
FIXED IND 36UH 180MA 2.5 OHM TH
Features -
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 36 µH
Product Status Obsolete
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 180 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 15.5MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz