IM04ST3R9K
Vishay Dale
Product No:
IM04ST3R9K
Description:
FIXED IND 3.9UH 280MA 2.3 OHM TH
Features -
Q @ Freq 33 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 3.9 µH
Product Status Obsolete
Material - Core Phenolic
Size / Dimension 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
DC Resistance (DCR) 2.3Ohm Max
Current Rating (Amps) 280 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 100MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz