
Texas Instruments
Product No:
INA115BU
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.516
14.516
10
13.3418
133.418
25
12.78928
319.732
100
11.268235
1126.8235
250
10.715202
2678.8005
500
10.023906
5011.953
1000
9.194338
9194.338
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.6V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1 MHz |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.2mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA115 |
| Current - Input Bias | 500 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 10 µV |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |