
Texas Instruments
Product No:
INA149AID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.0395
7.0395
10
6.36025
63.6025
25
6.06404
151.601
100
5.265375
526.5375
250
5.02873
1257.1825
500
4.585004
2292.502
1000
3.993401
3993.401
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 500 kHz |
| Amplifier Type | Differential |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 810µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA149 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 350 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 25 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |