
Texas Instruments
Product No:
INA157U
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.541
4.541
10
4.0755
40.755
25
3.85244
96.311
100
3.338775
333.8775
250
3.167566
791.8915
500
2.842267
1421.1335
1000
2.397088
2397.088
2500
2.277226
5693.065
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 14V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 4 MHz |
| Amplifier Type | Differential |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.4mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA157 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 60 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |