
Texas Instruments
Product No:
INA210CIDCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0355
1.0355
10
0.9272
9.272
25
0.8797
21.9925
100
0.722665
72.2665
250
0.675488
168.872
500
0.596942
298.471
1000
0.471276
471.276
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 65µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA210 |
| Current - Input Bias | 28 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 14 kHz |
| Voltage - Input Offset | 0.55 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 26 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |