
Texas Instruments
Product No:
INA214CIDCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2255
1.2255
10
1.09345
10.9345
25
1.03816
25.954
100
0.852625
85.2625
250
0.797012
199.253
500
0.704349
352.1745
1000
0.556064
556.064
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 65µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA214 |
| Current - Input Bias | 28 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 30 kHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 26 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |