
Texas Instruments
Product No:
INA215AIDCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2255
1.2255
10
1.09535
10.9535
25
1.04006
26.0015
100
0.85424
85.424
250
0.79857
199.6425
500
0.705717
352.8585
1000
0.557146
557.146
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 65µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA215 |
| Current - Input Bias | 28 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 40 kHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 26 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |