
Texas Instruments
Product No:
INA2180A2QDGKRQ1
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CURR SENSE 2 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.798
0.798
10
0.7011
7.011
25
0.65854
16.4635
100
0.537415
53.7415
250
0.499168
124.792
500
0.42484
212.42
1000
0.339872
339.872
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 210 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 355µA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | INA2180 |
| Current - Input Bias | 80 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 210 kHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |