
Texas Instruments
Product No:
INA229AQDGSRQ1
Manufacturer:
Package:
10-VSSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 10VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.555
6.555
10
5.9223
59.223
25
5.6468
141.17
100
4.903045
490.3045
250
4.68274
1170.685
500
4.269547
2134.7735
1000
3.718632
3718.632
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 640µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Input Offset | 0.3 µV |
| Supplier Device Package | 10-VSSOP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |