
Texas Instruments
Product No:
INA2331AIPWR
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INST AMP 2 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.907
2.907
10
2.60775
26.0775
25
2.46544
61.636
100
2.136645
213.6645
250
2.027034
506.7585
500
1.818851
909.4255
1000
1.533965
1533.965
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 2 MHz |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | - |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | INA2331 |
| Current - Input Bias | 0.5 pA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 48 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |