
Texas Instruments
Product No:
INA280A3QDCKRQ1
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5935
2.5935
10
2.3313
23.313
25
2.19944
54.986
100
1.87397
187.397
250
1.75959
439.8975
500
1.539665
769.8325
1000
1.275717
1275.717
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 370µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA280 |
| Current - Input Bias | 20 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1.1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 15 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 20 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |