
Texas Instruments
Product No:
INA331IDGKR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9545
2.9545
10
2.6524
26.524
25
2.50762
62.6905
100
2.17322
217.322
250
2.061766
515.4415
500
1.850011
925.0055
1000
1.560252
1560.252
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 2 MHz |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 415µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA331 |
| Current - Input Bias | 0.5 pA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 48 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |