
Texas Instruments
Product No:
INA350CDSIDSGR
Manufacturer:
Package:
8-WSON (2x2)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TINY (2-MM 2-MM), LOW-POWER (100
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.646
0.646
10
0.57095
5.7095
25
0.5358
13.395
100
0.437475
43.7475
250
0.406296
101.574
500
0.3458
172.9
1000
0.27664
276.64
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.24V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 100 kHz |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 100µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 0.65 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-WSON (2x2) |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.7 V |