
Texas Instruments
Product No:
INA4180A2IPWR
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CURR SENSE 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.969
0.969
10
0.8645
8.645
25
0.82004
20.501
100
0.67374
67.374
250
0.629812
157.453
500
0.556567
278.2835
1000
0.439394
439.394
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 210 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 690µA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | INA4180 |
| Current - Input Bias | 80 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 210 kHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 8 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |