
Texas Instruments
Product No:
INA4181A2QPWRQ1
Manufacturer:
Package:
20-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 20TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5485
1.5485
10
1.3813
13.813
25
1.31138
32.7845
100
1.07711
107.711
250
1.006886
251.7215
500
0.889789
444.8945
1000
0.702468
702.468
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | Differential, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 350 kHz |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA4181 |
| Current - Input Bias | 75 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 8 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |