
Texas Instruments
Product No:
INA821IDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.3485
5.3485
10
4.8013
48.013
25
4.53948
113.487
100
3.93414
393.414
250
3.73236
933.09
500
3.349035
1674.5175
1000
2.824492
2824.492
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 4.7 MHz |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 600µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA821 |
| Current - Input Bias | 150 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Input Offset | 10 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |