
Texas Instruments
Product No:
INA826AIDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7645
2.7645
10
2.4852
24.852
25
2.34954
58.7385
100
2.03642
203.642
250
1.931996
482.999
500
1.73356
866.78
1000
1.46204
1462.04
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1 MHz |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 200µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA826 |
| Current - Input Bias | 35 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 40 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 16 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |