
Texas Instruments
Product No:
INA826SIDRCR
Manufacturer:
Package:
10-VSON (3x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 10VSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2965
3.2965
10
2.9583
29.583
25
2.79642
69.9105
100
2.42364
242.364
250
2.29938
574.845
500
2.063229
1031.6145
1000
1.740068
1740.068
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1 MHz |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 200µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | INA826 |
| Current - Input Bias | 35 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input Offset | 40 µV |
| Supplier Device Package | 10-VSON (3x3) |
| Current - Output / Channel | 16 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |