
DIT
Product No:
IP-0642H2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
EMC/EMI FILTER, IEC INLET, 6A, S
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
16.948
16.948
10
14.68605
146.8605
25
13.91978
347.9945
50
13.718
685.9
100
12.10414
1210.414
250
11.297172
2824.293
500
11.055074
5527.537
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | DIT |
| Series | IP |
| Current | 6 A |
| Package | Box |
| Inductance | - |
| Filter Type | Single Phase |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Single Stage |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, TUV, UR |
| Termination Style | IEC 320-C14, Quick Connect |
| Voltage - Rated AC | 250V |
| Voltage - Rated DC | 250V |
| Frequency - Operating | 50 ~ 60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |