IPP330P10NMAKSA1
Infineon Technologies
Product No:
IPP330P10NMAKSA1
Package:
PG-TO220-3
Description:
TRENCH >=100V PG-TO220-3
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 439
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tube
FET Type P-Channel
Vgs (Max) ±20V
Package / Case TO-220-3
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 5.55mA
Base Product Number IPP330P
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 33mOhm @ 53A, 10V
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 300W (Tc)
Supplier Device Package PG-TO220-3
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 236 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11000 pF @ 50 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 6.9A (Ta), 62A (Tc)