
Vishay Siliconix
Product No:
IRFD9210PBF
Manufacturer:
Package:
4-HVMDIP
Batch:
-
Description:
MOSFET P-CH 200V 400MA 4DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.558
1.558
10
1.3984
13.984
100
1.12404
112.404
500
0.923514
461.757
1000
0.765206
765.206
2000
0.712434
1424.868
5000
0.686042
3430.21
10000
0.659661
6596.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Siliconix |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| FET Type | P-Channel |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Feature | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Base Product Number | IRFD9210 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3Ohm @ 240mA, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 1W (Ta) |
| Supplier Device Package | 4-HVMDIP |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 8.9 nC @ 10 V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 200 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 170 pF @ 25 V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 400mA (Ta) |