
Vishay Siliconix
Product No:
IRFR110PBF
Manufacturer:
Package:
D-Pak
Batch:
-
Description:
MOSFET N-CH 100V 4.3A DPAK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.912
0.912
10
0.8151
8.151
100
0.635835
63.5835
500
0.525217
262.6085
1000
0.414646
414.646
2000
0.387011
774.022
5000
0.36765
1838.25
10000
0.353837
3538.37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Siliconix |
| Series | - |
| Package | Tube |
| FET Type | N-Channel |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Feature | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Base Product Number | IRFR110 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 540mOhm @ 2.6A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 2.5W (Ta), 25W (Tc) |
| Supplier Device Package | D-Pak |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 8.3 nC @ 10 V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 180 pF @ 25 V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 4.3A (Tc) |