
Vishay Siliconix
Product No:
IRFU9110PBF
Manufacturer:
Package:
TO-251AA
Batch:
-
Description:
MOSFET P-CH 100V 3.1A TO251AA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4535
1.4535
10
1.30245
13.0245
100
1.01517
101.517
500
0.838603
419.3015
1000
0.662055
662.055
2000
0.617918
1235.836
5000
0.587024
2935.12
10000
0.564956
5649.56
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Siliconix |
| Series | - |
| Package | Tube |
| FET Type | P-Channel |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Feature | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Base Product Number | IRFU9110 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.2Ohm @ 1.9A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 2.5W (Ta), 25W (Tc) |
| Supplier Device Package | TO-251AA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 8.7 nC @ 10 V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 200 pF @ 25 V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 3.1A (Tc) |