
Vishay Siliconix
Product No:
IRFZ34PBF
Manufacturer:
Package:
TO-220AB
Batch:
-
Description:
MOSFET N-CH 60V 30A TO220AB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7195
1.7195
10
1.54755
15.4755
100
1.243645
124.3645
500
1.021744
510.872
1000
0.846592
846.592
2000
0.788206
1576.412
5000
0.759012
3795.06
10000
0.729818
7298.18
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Siliconix |
| Series | - |
| Package | Tube |
| FET Type | N-Channel |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Feature | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Base Product Number | IRFZ34 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 50mOhm @ 18A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 88W (Tc) |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 46 nC @ 10 V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1200 pF @ 25 V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30A (Tc) |