
Vishay Siliconix
Product No:
IRFZ34SPBF
Manufacturer:
Package:
D²PAK (TO-263)
Batch:
-
Description:
MOSFET N-CH 60V 30A D2PAK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.444
1.444
10
1.1989
11.989
100
0.95418
95.418
500
0.807424
403.712
1000
0.685083
685.083
2000
0.650836
1301.672
5000
0.626364
3131.82
10000
0.605625
6056.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Siliconix |
| Series | - |
| Package | Tube |
| FET Type | N-Channel |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Feature | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Base Product Number | IRFZ34 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 50mOhm @ 18A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 3.7W (Ta), 88W (Tc) |
| Supplier Device Package | D²PAK (TO-263) |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 46 nC @ 10 V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1200 pF @ 25 V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30A (Tc) |