IT3-200P-28H(04)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
IT3-200P-28H(04)
Description:
CONN INTERPOSER 200POS STACK
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.069" (1.75mm)
Series IT3
Package Tray
Features Locking
Mounting Type Stacking
Connector Type Interposer
Contact Finish -
Number of Rows 40
Product Status Last Time Buy
Height Above Board -
Base Product Number IT3-200P
Number of Positions 200
Mated Stacking Heights 15mm ~ 40mm