IT3D-300S-BGA(37)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
IT3D-300S-BGA(37)
Description:
CONN RCPT 300POS SMD GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.069" (1.75mm)
Series IT3
Package Tray
Features Mating Side
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Receptacle, Non-Gendered
Contact Finish Gold
Number of Rows 60
Product Status Active
Height Above Board -
Base Product Number IT3D
Number of Positions 300
Mated Stacking Heights 15mm ~ 40mm