IUGN6-1-71-7.50
Sensata-Airpax
Product No:
IUGN6-1-71-7.50
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series IUG
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Toggle
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number IUGN6
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 7.5A