Home / Circuit Breakers / IUGX666-1-42-10.0-21
IUGX666-1-42-10.0-21
Sensata-Airpax
Product No:
IUGX666-1-42-10.0-21
Description:
CIRCUIT BREAKER
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Number of Poles 3
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 10A