Home / Circuit Breakers / IUGX6666-1-62-50.0-01
IUGX6666-1-62-50.0-01
Sensata-Airpax
Product No:
IUGX6666-1-62-50.0-01
Description:
CIRCUIT BREAKER
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Number of Poles 4
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 50A