Home / Circuit Breakers / IUGZX11-1-62F-15.0-A-21
IUGZX11-1-62F-15.0-A-21
Sensata-Airpax
Product No:
IUGZX11-1-62F-15.0-A-21
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series IUG
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 2
Base Product Number IUGZX11
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 15A