Home / Circuit Breakers / IULK1-1-61-80.0-01
IULK1-1-61-80.0-01
Sensata-Airpax
Product No:
IULK1-1-61-80.0-01
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number IULK1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 60A