IULN1-1-53-50.0
Sensata-Airpax
Product No:
IULN1-1-53-50.0
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series IUL
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Toggle
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number IULN1
Voltage Rating - AC 415 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 50A