Home / Circuit Breakers / JAE-1-1-52-1-B2-200
JAE-1-1-52-1-B2-200
Sensata-Airpax
Product No:
JAE-1-1-52-1-B2-200
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 200A 65VDC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JAE
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number JAE-1-1-52
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 200A