Home / Circuit Breakers / JAEP-2-1-51-1-B1-300
JAEP-2-1-51-1-B1-300
Sensata-Airpax
Product No:
JAEP-2-1-51-1-B1-300
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 300A 65VDC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JAE
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 2
Base Product Number JAEP-2-1-51
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 300A