Home / Circuit Breakers / JAM-3-1REC5-63-5-B4-200
JAM-3-1REC5-63-5-B4-200
Sensata-Airpax
Product No:
JAM-3-1REC5-63-5-B4-200
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 200A 240VAC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JAM
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 3
Base Product Number JAM-3-1REC5
Voltage Rating - AC 240 V
Current Rating (Amps) 200A