Home / Circuit Breakers / JLE-1-0-SW-3-B3-250
JLE-1-0-SW-3-B3-250
Sensata-Airpax
Product No:
JLE-1-0-SW-3-B3-250
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 250A 160VDC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JLE
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number JLE-1-0-SW
Voltage Rating - DC 160 V
Current Rating (Amps) 250A