Home / Circuit Breakers / JLE-1-1-51-3-B3-200-V
JLE-1-1-51-3-B3-200-V
Sensata-Airpax
Product No:
JLE-1-1-51-3-B3-200-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 200A 160VDC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JLE
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Approval Agency CCC, TUV, UL
Number of Poles 1
Base Product Number JLE-1-1-51
Voltage Rating - DC 160 V
Current Rating (Amps) 200A