Home / Circuit Breakers / JLE-1-1-52-1-B1-175
JLE-1-1-52-1-B1-175
Sensata-Airpax
Product No:
JLE-1-1-52-1-B1-175
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 175A 65VDC
Product Status Active
Approval Agency UL
Number of Poles 1
Base Product Number JLE-1-1-52
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 175A