Home / Circuit Breakers / JLE-1-1-53-3-F0-250
JLE-1-1-53-3-F0-250
Sensata-Airpax
Product No:
JLE-1-1-53-3-F0-250
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 250A 160VDC
Product Status Active
Approval Agency UL
Number of Poles 1
Base Product Number JLE-1-1-53
Voltage Rating - DC 160 V
Current Rating (Amps) 250A