Home / Circuit Breakers / JLE-1-1REC5-52-3-F0-150-V
JLE-1-1REC5-52-3-F0-150-V
Sensata-Airpax
Product No:
JLE-1-1REC5-52-3-F0-150-V
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 150A 160VDC
Number of Poles 1
Base Product Number JLE-1-1REC5
Voltage Rating - DC 160 V
Current Rating (Amps) 150A