Home / Circuit Breakers / JLE-2-1-63-5-B3-200-A
JLE-2-1-63-5-B3-200-A
Sensata-Airpax
Product No:
JLE-2-1-63-5-B3-200-A
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 200A 240VAC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JLE
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 2
Base Product Number JLE-2-1-63
Voltage Rating - AC 240 V
Current Rating (Amps) 200A