Home / Circuit Breakers / JLE-3-1-63-5-B4-175
JLE-3-1-63-5-B4-175
Sensata-Airpax
Product No:
JLE-3-1-63-5-B4-175
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 175A 240VAC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JLE
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 3
Base Product Number JLE-3-1-63
Voltage Rating - AC 240 V
Current Rating (Amps) 175A