Home / Circuit Breakers / JLE-3-1REC4-62-5-B4-250-A
JLE-3-1REC4-62-5-B4-250-A
Sensata-Airpax
Product No:
JLE-3-1REC4-62-5-B4-250-A
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 250A 240VAC
Product Status Active
Approval Agency UL
Number of Poles 3
Base Product Number JLE-3-1REC4
Voltage Rating - AC 240 V
Current Rating (Amps) 250A