Home / Circuit Breakers / JLM-2-1-62-5-B3-150
JLM-2-1-62-5-B3-150
Sensata-Airpax
Product No:
JLM-2-1-62-5-B3-150
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 150A 240VAC
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series JLM
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 2
Base Product Number JLM-2-1-62
Voltage Rating - AC 240 V
Current Rating (Amps) 150A